Ateş Tuğlası

Yüksek Isıya Dayanıklı Ateş Tuğlası

Yapılar içinde ısı kullanımı ile birlikte tercih edilecek biroldukça farklı alan için ısıya dayanıklı olan yapı ürünleri tercih edilmelidir. Bu aşamada yüksek ısıya karşı dayanıklılık oluşturan ve kullanıldığı alanlarda aynı zamanda dekoratif bir görünüm de elde eden ateş tuğlası ürünleri tercih edilebilir. Bu ürünler özel yapıları sayesinde fırın, barbekü ve şömine şeklinde birçok farklı alanda ısıya maruz duracak niteliklere sahip olarak kullanılabilmektedir. Bu kullanımı ile birlikte doğalgaz, elektrik veya odun ateşi gibi farklı kullanımlara karşı direnç gösteren bir yapı ile üretilmiştir. Genel olarak firmamız tarafından üretilen bu kaliteli ürün fırın tuğlası amacıyla tercih edilmektedir.

Ateş Tuğlası

Şöminelerde Uzun Bir Ömür İçin Ateş Tuğlası

Şömine, ev içinde kış mevsimlerinde ısıtma ve dekoratif fakatçlı olarak kullanılan ve çoğu zaman odun ateşi ile birlikte tercih edilen bir yapıdır. Şömine içerisinde kullanılan odunun devamlı bir şekilde ortaya çıkardığı is nedeniyle uzun süre kullanım hemen sonra siyah ve ağır bir görünüm oluşabilir. Ateş Tuğlası Bu etkiye karşı çok uzun süre boyunca kirlenmesi görünmeyen ve ısı dayanıklılığı sayesinde sağlamlığını koruyarak yapıda istenen sonucu ortaya çıkaran şömine tuğlası ürünlerimiz diğer tuğlalara nazaran çok daha etkin bir özelliktedir.

Ateş Tuğlası Düzgüsel tuğla ürünlerine bakılırsa sert ve girift bir şekilde üretilmiş yapısı ve özel boyutları sayesinde şömine içerisinde kullanıldığında istenilen sonucun ortaya koyulması için doğru kalınlıklarda ve ölçülerde seçim yapılması gerekmektedir.

Barbekü Tasarımları İçin Ateş Tuğlası Ürünleri

Ateş Tuğlası Çoğu süre müstakil olarak inşa edilmiş yapılarda ve kimi zaman de geniş balkona haiz olan yapılarda mangal vazifesi görmesi için üretilen barbekü, ısı dayanıklılığı sağlayacak bir halde malzemeler kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu noktada firmamız tarafından ateşe dayanıklı şekilde üretilmiş barbekü tuğlası ürünleri aynı zamanda renkleri ile beraber tasarıma keyifli bir görünüm katmaktadır. Ateş Tuğlası 2800 dereceye kadar ulaşabilen sıcaklıklarda dayanan ve cehennem tuğlası olarak da adlandırılan bu ürünler barbekü yapımında kullanıldığında özellikle baca kısımlarında ve öteki kısımlarda görüntüyü şık bir hale getirmek için sarı, kırmızı, yeşil ve öteki özel renklerde üretilen ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir